Tiek pārdoti 200 gabali divdesmitgadīgi vilkābeļu stādi.
Augstums 2m
Minimālais pārdošanas apjoms: ne mazāk kā 10 stādi.
Ir iespēja izrakstīt rēķinu.
Vilkābeles (Crataegus) plaši izmanto dekoratīvajā dārzkopībā. Augs ir ziemcietīgs, sausumizturīgs, neizvēlīgs augsnes ziņā. Pavasarī vilkābele ir pievilcīga balto ziedu dēļ, vasarā – izteiksmīgo lapu dēļ, kuras rudenī krāsojas oranži sārtos toņos, un kur nu vēl spilgtas krāsas augļi, kas krūma vai koka vainagu rotā divus mēnešus. Turklāt vilkābele ir ideāla asajam dzīvžogam – skaistam un praktiski necaurejamam.
Lietošana un izmantošana:
Vilkābeles ir izcils dzīvžogs, lai norobežotu kā mazas, tā lielas teritorijas, piemājas gruntsgabalu ar iespēju veidot auga vainagu pēc sirds patikas, kā arī ierobežot lielākas teritorijas - zirgu aplokus, saules parkus. Šādam zaļajam „mūrim” nepieciešama vien pavisam zema sēta, ja ir vēlēšanās norobežoties arī no maziem dzīvniekiem, jo jau 70cm virs zemes auga dzelkšņi atturēs no teritorijas apmeklējuma pašu apņēmīgāko ciemiņu.
Kā stādīt:
Vislabāk vilkābeli stādīt rudenī, lapkritī, bet var arī pavasarī. Kokam patīk spilgta saules gaisma un smagnēja, labi drenēta augsne. Augs nav īpaši prasīgs pret laistīšanu. Reizi sezonā pirms ziedēšanas augu vēlams piebarot, piemēram, ar pārbriedušiem kūtsmēsliem (ūdens šķīdumā 1:10). Pavasaros koku var apgriezt – gan sanitāros nolūkos, gan piešķirot vainagam formu. Krūmu var pavairot gan ar sēklām, gan atvasēm, gan spraudeņiem un potcelmiem.
Stādīšana:
Dzīvžogam nepieciešama kopēja 50 cm dziļa un plata tranšeja. Stādus ievieto tajā apmēram 50 cm attālumā vienu no otra. Izvēloties vietu dzīvžogam, jāizvairās no noēnojuma, jo saspiestībā, turklāt vēl ēnā koki neaugs. Auga saknes uzmanīgi iztaisno, ievieto bedrē un apber ar sagatavotu augsni tā, lai sakņu kakliņš atrastos 3–5 cm virs zemes kārtas. Pēc tam stādus kārtīgi salaista, bet, kad ūdens iesūcies, apkārt stumbram uzliek mulču 5 cm biezumā, bet stāda dzinumus saīsina līdz 10 centimetriem.